Valmis Rudolf Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursi kohustuslik pala 2023

Rudolf Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursi kohustusliku pala aastal 2023 kirjutas helilooja Marianna Liik – “Unenägu”

Marianna Liik

Marianna Liik alustas kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2011. aasta sügisel Helena Tulve õpilasena. 2014. aasta kevadel lõpetas ta elektroakustilise kompositsiooni bakalaureuseõppe Margo Kõlari ja Malle Maltise juhendamisel juhendamisel ning omandas magistrikraadi kompositsioonis Helena Tulve ja Margo Kõlari juures 2017. aastal.

Marianna Liik on kirjutanud muusikat orkestrile, ansamblitele, koorile ning elektroonilisi teoseid. Tema eriliseks huviks on elektrooniliste ja akustiliste väljendusvahendite ühendamisel tekkiv kõlamaailm. Liigi muusikat on esitanud Uusinta Ensemble (Soome), Laura Remmel (vokaal), Theodor Sink (tšello), Eda Peäske (harf), Aare Tammesalus (tšello), Arvo Leibur (viiul), segakoor Noorus jt. Tema teosed on kõlanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestivalil, festivalil “Eesti Muusika Päevad” ja Mustjala Festivalil. 2014. aastal etendus Telliskivi Loomelinnakus Marianna Liigi ja Sander Mölderi ühistööna ooper “Korduma kippuvad küsimused” Andra Teede libretole.

Liik on osalenud Wim Henderickxi, Fausto Sebastiani, Daniele Bravi, Bryan Christiani, Niels Rosing-Schow ja Ivan Fedele meistrikursustel. 2015. aasta kevadel osales ta Baltic Sea Youth Philharmonic workshopil Daniel Schnyderi juhendamisel.

Olulisemad teosed, loomingulised saavutused

Motion in Oscillating Fields sümfooniaorkestrile ja elektroonikale (2017), Arctic Desert (2015) sümfooniaorkestrile, On the Borderline Between Chaos and Order (Kaose ja korra piirimail) keelpillikvintetile ja elektroonikale (2015), Kontsert tšellole ja elektroonikale (2016), ReCycling (2016) varioolale neljal käel, Mets (2013)

Marianna Liik pälvis Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil 2013. aastal Prahas alla 30-aastaste kategoorias teise koha oma elektroonilise teosega”Mets”. Novembris 2014 võitis ta Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil “SoundTrack_Cologne 11” Westdeutscher Rundfunki filmimuusika preemia. 2017. aastal pälvis ta Luzerni Festivali Akadeemia noore helilooja auhinna.


2023 aasta konkurss!

MTÜ Tobiase Selts ja Käina Huvi- ja Kultuurikeskus kutsub teid osalema XV Rudolf Tobiase nimelisele klaveriõpilaste konkursile, mis toimub 21. – 22. mai 2023. aastal Hiiumaal, Käinas.

Konkursiga tähistame Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva, meenutame J.S.Bachi (1685-1750) ning Edward Griegi (1843-1907), kelle sünnist möödub 180 aastat ning austame Ester Mägi. Konkursipala kirjutas noor Hiiumaa helilooja Marianna Liik (s.1992).

Konkursi eesmärgiks on:

-propageerida eelkõige R.Tobiase ja teiste eesti heliloojate klaveriloomingut

-anda konkursikogemust väikeste koolide (kuni 50 õpilast klaveriõppes) klaveriõpilastele

-süvendada muusikaõpilaste ja õpetajate ühtekuuluvustunnet

Konkursi tingimused

Konkurss toimub kolmes vanuseastmes, vanusepiir on seisuga 21. mai 2023.a.

-kuni 10 aastased

-11 – 13 aastased

-14 – 16 aastased

Konkursile saavad registreeruda vaid koolid, kus klaveriõpilaste arv põhiõppes on kuni 50.

Konkurss on ühevooruline ja seda hindab heatahtlik žürii.

Vanuserühmade võitjaid ootavad rahalised preemiad (I koht 150.-, II koht 100.- ja III 50.-, kolme parima hulka tulnud õpilase õpetajate preemia on 50.-). Välja antakse ka eripreemiaid.

Osalussoovist palume teada anda 01. aprilliks 2023.a. ja hiljemalt 01. aprilliks palume saata täidetud ankeet e-posti aadressil: ly.meldorf@hiiumaa.ee

Palume osavõtutasu 30 eurot osaleja (nii õpilane kui õpetaja) kohta tasuda hiljemalt 30.05.2023.a. Swedbanka MTÜ Tobiase Selts a/a EE532200001120288905 selgituseks „õpilase või õpetaja nimi“.

Kes soovib saada tasumiseks arvet või e-arvet, siis palume soovist teada anda ja saata arve maksja rekvisiidid, et saaksime arve teha.

Kohtumiseni Hiiumaal

MTÜ Tobiase Selts

Käina Huvi- ja Kultuurikeskus


XIV Rudolf Tobiase nimelise noorte klaveiõpilaste konkursi tulemused 2020 aastal

Konkursi tulemused 2020 aastal 


Teade Rudolf Tobiase XIV klaveriõpilaste konkursil osalejatele

Seoses eriolukorraga riigis on sündmuste korraldamine keelatud ning seetõttu ei saa me juunikuu alguses läbi viia XIV Rudolf Tobiase nimelist klaveriõpilaste konkursi.

Uuteks konkursi kuupäevadeks on 26.-27.september 2020.a. Õpilaste vanusearvestus ei muutu, seega vanusepiir jääb seisuga 1.juuni 2020.a.

Õpilase andmetega ankeeti koos kavaga ootame 7.septembriks ja osalustasu tasuda hiljemalt 14.septembriks. 

Loodame väga, et kõikidele registreerunutele uued kuupäevad sobivad ja kohtume sügisesel Hiiumaal!

Teid tervitades,

Tobiase Selts


Valmis Rudolf Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursi kohustuslik pala aastal 2020

Rudolf Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursi kohustusliku pala aastal 2020 kirjutas helilooja Sven Grünberg – “Kaugel”


Sven Grünberg

Sven Grünberg on elektroonilise muusika teerajaja Eestis. On töötanud peamiselt stuudiomuusikuna, esitades enamasti oma loomingut ise – käsitsedes kõiki instrumente, lauldes, olles helirežissöör ja produtsent.

Oma muusikutegevust alustas ta 1970ndate aastate algul klahvpillimängija ja lauljana ansamblites Mikronid ja Ornament, misjärel juhtis progressiivse roki ansamblit Mess (1974–1976), mis oli esimene omalaadne nii Eestis kui ka NSVLis. Ansamblile loodud teostest tähtsaim on kantaat “Küsi eneselt” (1976), mille ettekandele oli kaasatud lisainstrumente, segakoor Tõnu Kaljuste juhatusel ning Rolf Uusväli orelil.

Ta oli Eestis üks esimesi elektrooniliste instrumentide kasutajaid. Grünbergi elektroonilistes teostes on tunda tema 1970ndatel tekkinud huvi idamaade kultuuride vastu, kasutades sealsele muusikale iseloomulikke meloodiad ja rütme ning kuhu lisatud naturaalhelid nii lääne instrumentidelt kui ka vanadelt idamaistelt rahvapillidelt on andnud tema muusikale isikupärase koloriidi. Tema huviks on olnud aasia rahvamuusika mütoloogiliste ja kujundlike piltide üle kandmine globaalsele, kaasaegsele maailmavaatele, eri kultuuride ja ajastute muusikalise mõtlemise elementide sulatamine uueks tervikuks. Selle loomeperioodi kõrgpunktiks on albumid “Hingus” (Melodija, 1981) ja “OM” (Melodija, 1988). 1993. aastal ilmunud albumil “Milarepa” on salvestatud Tiibeti filosoofi, poeedi ja pühaku Milarepa (1040-1123) tekstidele loodud laulud. Grünbergi loodud on ka Esindamata Rahvaste Organisatsiooni hümn (1997). Festivalil “Eesti muusika päevad” on kõlanud akustilistele pillidele kirjutatud “Idam” (2001) ja “Mõeldes Tiibetile” (2008).

Suure osa Grünbergi muusikast moodustab filmimuusika – rohkem kui 100-le filmile kirjutatud muusika on talle toonud ka laiema tuntuse. Lisaks koostööle paljude Eesti režissööridega (Avo Paistik, Janno Põldma, Aarne Ahi, Rao Heidmets, Peeter Simm, Sulev Keedus, lisaks kirjutanud muusika peaagu kõigile Olav Neulandi filmidele – “Hukkunud Alpinisti hotell”, “Hundiseaduse aegu”, “Näkimadalad” jt.), on ta loonud muusika veel Jaapani, Soome, Poola, USA, Saksa, Läti, Venemaa jt. maade autorite filmidele, mis on pälvinud ka rahvusvahelisi preemiaid.

Grünberg lõpetas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli muusikateooria erialal 1976. aastal. Töötas muusikaala juhatajana teatris “Ugala” (1977-1978), Rakvere Teatris (1978) ja ENSV Riiklikus Vene Draamateatris (1980-1981). Aastast 1993 on õpetanud seitsmes Soome ja Eesti kõrgkoolis enda loodud õppeainet, mis käsitleb muusikat ja heli filmidramaturgias (Tampere Kunsti ja Meedia Rakenduslikus Kõrgkoolis, Helsingi Kunstikõrgkoolis, Turu Kunstiakadeemias, Jyväskyläs, Tallinna Pedagoogikaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Eesti Muusikaakadeemias). Ta on Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi juhatuse liige, aastast 2002 Budismi Instituudi direktor.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

I preemia I Nõukogude Eesti filmifestivalil (1980)

ENSV muusika aastapreemia (1989)

Eesti Vabariigi kultuuripreemia (1994)

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2006) uute suundade avamise eest Eesti muusikaelus

Eesti Vabariigi IV klassi Valgetähe orden viljaka loometegevuse ja Eesti kultuurielu rikastamise eest (2010) Eesti Muusikanõukogu preemia (2013)


Konkursi kava

KONKURSI KAVA

I vanuserühm kuni 8-10 aastased

1. J.S.Bach või Anna Magdaleena Bachi noodivihik    pala

2. R. Tobias                                                                  pala

3. P. Tšaikovski                                                                  pala

II vanuserühm 11 – 13 aastased

1. J. S. Bach                                                                polüfooniline teos

2. R. Tobias                                                                pala                                         

3. Selleks konkursiks kirjutatud pala, alates 1.veebruarist üleval meie kodulehel

III vanuserühm 14 – 16 aastased

1. J. S. Bach                                                                 polüfooniline teos

2. R. Tobias                                                                 pala

3. R. Schumann                                                         pala                            

Kontakt:

e-post: ly.meldorf@hiiumaa.ee

koduleht: www.tobias.hiiumaa.ee

Ly Meldorf tel. 463 6132

Olesja Voronjuk tel. 5656 0272


2020 aasta konkurss!

Muusika- ja huvikoolid

MTÜ Tobiase Selts ja Käina Huvi- ja Kultuurikeskus kutsub teid osalema XIV Rudolf Tobiase nimelisele klaveriõpilaste konkursile, mis toimub 07. – 08. juuni 2020. aastal Hiiumaal, Käinas.

Konkursiga tähistame Rudolf Tobiase 147. sünniaastapäeva, meenutame J.S.Bachi (1685-1750) ning Robert Schumannit (1810-1856), kelle sünnist möödub 240 aastat ja Piotr Tšaikovskit (1840-1893), kelle sünnist möödub 180 aastat.

Konkursi eesmärgiks on:

– propageerida eelkõige R.Tobiase ja teiste eesti heliloojate
klaveriloomingut
– süvendada muusikaõpilaste ja õpetajate ühtekuuluvustunnet
– anda konkursikogemust väikeste koolide (kuni 50 õpilast klaveriõppes)
klaveriõpilastele

Konkursi tingimused

Konkurss toimub kolmes vanuseastmes, vanusepiir on seisuga 1. juuni 2020.a.

-kuni 10 aastased
-11 – 13 aastased
-14 – 16 aastased

Konkursile saavad registreeruda vaid koolid, kus klaveriõpilaste arv põhiõppes on kuni 50.

Konkurss on ühevooruline ja seda hindab heatahtlik žürii.

Vanuserühmade võitjaid ootavad rahalised preemiad (I koht 150.-, II koht 100.- ja III 50.-, kolme parima hulka tulnud õpilase õpetajate preemia on 50.-). Välja antakse ka eripreemiaid.

Osalussoovist palume teada anda 1. märtsiks 2020.a.

Hiljemalt 30. aprilliks palume saata täidetud ankeet e-posti aadressil: ly.meldorf@hiiumaa.ee

Palume osavõtutasu 25 eurot osaleja (nii õpilane kui õpetaja) kohta tasuda hiljemalt 30.04.2020.a. Swedbanka MTÜ Tobiase Selts a/a EE532200001120288905 selgituseks „õpilase nimi“.

Kes soovib saada tasumiseks arvet, siis palume saata arve maksja rekvisiidid.

Kohtumiseni Hiiumaal

MTÜ Tobiase Selts

Käina Huvi- ja Kultuurikeskus


Rudolf Tobias – usuilma ja helikunsti ühendaja

Ajalehes Eesti Kirik ilmus 24.10.2018 artikkel “Rudolf Tobias – usuilma ja helikunsti ühendaja”


Rudolf Tobias 145


XIII Rudolf Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursi tulemused 2018 aastal

Konkursi tulemused 2018 aastal